Ze swiata architektury – Kulturcampus Frankfurt / Adjaye Associates

Dzięki uprzejmości Adjaye Associates Kulturcampus zaprojektowany dla Frankfurtu w Niemczech przez Adjaye Associates opiera się na idei zgrupowania najważniejszych instytucji kulturalnych miasta w samym sercu miasta.
Nacisk położony jest na stworzenie mikro-miasta w mieście, które jest obecnie zajmowane przez Uniwersytet we Frankfurcie, który zostanie opuszczony w 2014 roku.
To mikro miasto ma być różnorodnym zbiorem zastosowań, które zapewnią przestrzeń do zbierania dla sąsiednie dzielnice kampusu.
Czytaj więcej po przerwie.
Witryna została zaprojektowana w celu zgromadzenia ludzi o różnych zainteresowaniach i wspierania interakcji i kultury z tych ugrupowań.
Obejmuje to przemysł kulturalny, pracowników akademickich, mieszkańców obszaru i pracowników biurowych w regionie.
Celem jest stworzenie nowych synergii, które będą ewoluować z interakcji między tymi różnymi dziedzinami twórczymi.
Programy kulturalne dają zróżnicowane doświadczenia kulturowe.
Dzięki uprzejmości Adjaye Associates Główne przestrzenie koncertowe miasta są połączone w centralną przestrzeń publiczną.
Kampus jest wielofunkcyjny i obejmuje przestrzenie handlowe, kawiarnie i hale targowe.
Obwód jest porowaty, umożliwiając nieoczekiwane odkrycia między ludźmi z intencją odwiedzania przestrzeni i ludzi przecinających teren.
Wielokrotne punkty dostępu umożliwiają swobodny przepływ cyrkulacji, który otwiera się na miasto.
Programy są również rozmieszczone w pionie, dzięki czemu zastosowania mieszane występują nie tylko w poprzek strony, ale również w pionie w całym budynku.
Dzięki uprzejmości Adjaye Associates Architect: Adjaye Associates Lokalizacja: Frankfurt, Niemcy Tytuł projektu: Kulturcampus Frankfurt Klient: Geoffrey Steiner Powierzchnia całkowita: 165 000 m2 Rok: 2012 Dzięki uprzejmości Adjaye Associates
[więcej w: dekoria galeria, protokół szczelności instalacji gazowej, nomi siedlce godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: dekoria galeria nomi siedlce godziny otwarcia protokół szczelności instalacji gazowej