Architektura 21szego wieku : Projekt Muzeum Sztuki Datong ujawniony przez Foster + Partners

Foster + Partners Trwa budowa nowego Muzeum Sztuki Datong w Chinach, zaprojektowanego przez Foster + Partners.
Określany mianem China s.
Museum of 21st Century ., miejsce o powierzchni 32 000 metrów kwadratowych będzie jednym z czterech głównych nowych budynków na placu kulturowym Datong New City.
Muzeum zostanie otwarte w 2013 r.
I reprezentować Chiny w filmie Poza budynkiem .
Międzynarodowy tour po Art Basel.
Luke Fox, starszy partner w firmie Foster + Partners, stwierdził: Cieszymy się, że możemy przedstawić projekty nowego muzeum i cieszymy się, że będziemy współpracować z miastem, aby przełożyć projekt na kolejny etap.
Po ukończeniu nowa dzielnica Datong stanie się centrum życia kulturalnego miasta, a nowe muzeum będzie jego miejską salą.
.
dynamiczna przestrzeń, otwarta dla wszystkich, by mogli się nią cieszyć i cieszyć się jej różnymi ekranami i aktywnościami.
Kontynuuj po przerwie, aby dowiedzieć się więcej o Muzeum Sztuki Datong.
Ubrany w ziemistą stal Corten, dach składa się z czterech połączonych ze sobą piramid, które tworzą zewnętrzną formę, która jest pomyślana jako krajobraz wybuchowy.
Każda piramida zwiększa wysokość i rozwija się na cztery rogi placu kulturalnego, tworząc skalę, która odnosi się do pozostałych trzech budynków kulturowych na placu, jednocześnie równoważąc ogólną kompozycję planu głównego i maksymalizując wewnętrzną objętość wielkiej galerii .
bohatersko skalowana, podświetlona przestrzeń wystawowa, która jest centralnym elementem budynku.
Rozstaw między każdym tomem tworzy wewnętrzną dynamikę światła i cienia, a jednocześnie oświetla budynek od wewnątrz, tworząc w nocy latarnię dla nowej dzielnicy kulturalnej.
Widoczne są tylko szczyty dachu na poziomie gruntu, zwiedzający zbliżają się do muzeum przez łagodną rampę i schody, które są zintegrowane z zatopionym placem i tworzą nieformalny amfiteatr.
Sekwencja przylotów kończy się dramatycznym przeglądem Wielkiej Galerii.
.
Foster + Partnerzy Rozmieszczona w jednym poziomie, wysoka na 37 metrów Wielka Galeria obejmuje prawie 80 metrów, tworząc przestrzeń, w której artyści zostaną powołani do tworzenia dzieł na wielką skalę.
W związku z tym, że wnętrze muzeów zaprojektowano tak, aby było bardzo elastyczne, aby pomieścić zmieniający się program wyświetlaczy, Grand Gallery ma możliwość podziału na mniejsze, indywidualne przestrzenie wystawiennicze, z usługami w pełni zintegrowanymi ze strukturą.
Galeria dziecięca, lobby wejściowe do grupy, kawiarnia, restauracja i miejsca wsparcia są rozmieszczone wokół zatopionych dziedzińców, aby przyciągnąć światło dzienne.
Budynki wydajne pasywne projekty odpowiadają na klimat Datongu.
Wysokogatunkowe świetliki dachowe wykorzystują północną i północno-zachodnią orientację budynku, wykorzystując światło naturalne do wspomagania orientacji w celu zminimalizowania przyrostu energii słonecznej i zapewnienia optymalnego środowiska dla dzieł sztuki.
Obudowa o wysokiej wydajności dodatkowo zmniejsza zużycie energii.
Dach, który stanowi 70 procent odsłoniętej powierzchni, jest izolowany do dwukrotności wymagań dotyczących kodu budynku, a przy zaledwie 10 procentach przeszklenia minimalizuje się również wymagania konserwacyjne.
[podobne: brico turek, nomi szczecin, brico kwidzyn ]

Powiązane tematy z artykułem: brico kwidzyn brico turek nomi szczecin