Ze swiata architektury – Muzeum Siege of Sarajevo – The Art of Living 1992-1996 Kolekcja Fama / Studio Zec + ahA + Filtr

Dzięki uprzejmości Studio Zec + ahA + Filter Wspólna praca Studio Zec + ahA + Filter, The Siege of Sarajevo Museum.
Projekt Art of Living 1992-1996 wprowadza nowy sposób interakcji i poznawania fenomenu oblężenia Sarajewa.
Jeśli chodzi o miejskie przetrwanie, Sarajewo stało się potężnym symbolem i lekcją dla obecnych i przyszłych pokoleń.
Muzeum będzie wyjątkowym depozytariuszem ludzkiej wiedzy.
gdzie ludzka pomysłowość, kreatywność i inteligencja zostaną uchwycone w miejskim królestwie po kataklizmie.
Jest to snap-shot dziedzictwa z twarzy i głosów, które ukształtowały najdłuższe oblężenie współczesnej historii ludzkości.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
W miarę jak niepewność społeczeństwa ryzyka XXI wieku się rozprzestrzenia, napotykamy na trudne pytania i wybory, a także niewiele odpowiedzi i opcji.
Nagle, terminy takie jak sztuka życia, recykling, adaptacja do zmian i wolność od strachu są wysoko w globalnej agendzie.
Biorąc pod uwagę, że Sarajevans próbował i przetestował je około 20 lat temu, unikalna kolekcja Muzeum oferuje pomost między strachem a nadzieją, pokazując wiele opowieści o tym, jak szanse mogą wyniknąć z niepewności.
Dzięki uprzejmości Studio Zec + ahA + Filter Biorąc pod uwagę, że jego niezwykła treść / doświadczenie jest główną atrakcją Muzeum, jesteśmy przekonani, że rola architektury polega na tym, aby kierować relacją Muzeum z miastem i zwiedzaniem Muzeum.
treść / doświadczenie.
Oprócz przestrzeni samego doświadczenia, głównymi elementami wyrażającymi koncepcję architektoniczną są muzealne wejście / wyjście i granice, jako membrany, w których przechowywane jest doświadczenie.
Rdzeń muzeum.
doświadczenie .
to przestrzeń, w której następuje nie tylko specyficzny transfer wiedzy, ale także przestrzeń, w której sposób myślenia odwiedzających zmienia się przynajmniej na chwilę.
Dzięki uprzejmości Studio Zec + ahA + Filtr 60 pól tematycznych, z których każdy jest źródłem konkretnej wiedzy związanej z doświadczeniem oblężenia, utworzy znaczącą całość, w której wszystkie części jednocześnie wchodzą w interakcje.
Całe miasto znajdowało się pod oblężeniem, ale ludzie przeżyli to w swoich indywidualnych sposobach przetrwania.
Znaczenie różnorodności przestrzennej Muzeum wynika z tego faktu, z miejskich i publicznych do prywatnych i intymnych proporcji.
Ta przestrzenna różnorodność reprezentuje także nieskończoność ludzkiego umysłu we wszystkich jego racjonalnych i irracjonalnych mocach.
Dzięki uprzejmości Studio Zec + ahA + Filter Jak zaprojektować przestrzeń, tworząc przegubową ramę dla czegoś tak złożonego, niekompletnego i nieskończonego.
Znaleźliśmy odpowiedź w geometrii fraktalnej.
Fraktal (termin wymyślony przez matematyka Mandelbrota) to szorstki lub pofragmentowany kształt geometryczny, który można podzielić na części, z których każdy jest (przynajmniej w przybliżeniu) zmniejszoną sizecopią całości .
Dokładniej mówiąc, oparliśmy przestrzeń zawierającą Doświadczenie na gąbce Mengera-Sierpińskiego, trójwymiarowym obiekcie, który jednocześnie wykazuje nieskończoną powierzchnię i zamyka zerową objętość.
W abstrakcyjnej formie elementów budowlanych ten system staje się przestrzenią, w której wszystko jest możliwe.
Dzięki uprzejmości Studio Zec + ahA + Filter W następnym etapie projektu zostanie wybranych 60 kreatywnych osób / grup do pracy nad każdym z tematów.
Muzeum Oblężenia w Sarajewie zostało zaprojektowane bardziej jako infrastruktura niż budynek w zwykłym znaczeniu.
Jest to infrastruktura, która w dynamiczny, labiryntowy i wszechstronny sposób może być wypełniona wiedzą, wspomnieniami i kreatywnością, które zmieniają się wraz z upływem czasu.
Dzięki uprzejmości Studio Zec + ahA + Filter Architects: Studio Zec + ahA + Filter Lokalizacja: Sarajevo, Bośnia Zespół: Studio Zec: Amir Vuk Zec dia; ahA: Adnan Harambašić siv.
arka.
mnal, Merdžana Mujkanović MArh., Almir Rizvanović MArh .; Filtr: dyplom Kenana Vatrenjaka.
ing.
arh, dyplom Vedada Islambegovića.
ing.
arh, Ibrica Jašarević dypl.
ing.
Arh, dyplom Asmir Mutevelić.
ing.
arh, Nedim Mutevelić MArh
[patrz też: dekoria pl galeria, protokół szczelności instalacji gazowej, brico szczytno ]

Powiązane tematy z artykułem: brico szczytno dekoria pl galeria protokół szczelności instalacji gazowej