Architektura 21szego wieku : Techne: żywe laboratorium energii odnawialnej

Uniwersytet Carnegie Mellon ma budynek w swojej Szkole Architektury, która jest laboratorium.
Nie, budynek nie zawiera eksperymentów, to eksperyment.
Nazywa się to Inteligentnym Systemem Dostarczania Energii w Miejscu Pracy i zapewnia System Dostaw Energii (EES) w Inteligentnym Miejscu Pracy Carnegie Mellon, który jest częścią Centrum Architektury Budowania Wydajności i Diagnostyki w Szkole Architektury.
Jest to konstrukcja fizyczna z 1997 roku, która składa się z biur, sal konferencyjnych i miejsc pracy dla wykładowców i studentów, wszystkie zlokalizowane na szczycie Margaret Morrison Carnegie Hall.
Jaki jest cel.
Zbadanie wykonalności zapewnienia zasilania, chłodzenia, ogrzewania i wentylacji budynkowi wykorzystującemu energię cieplną i odnawialne, biodiesla.
Specyficzne badania obejmują zarówno projektowanie i instalację, jak i ocenę poszczególnych komponentów, a także ich zdolność do wydajnej pracy w zgodzie ze sobą.
Idealnie, gdy wszystkie te informacje zostaną zebrane, bardziej wszechstronne strategie projektowania mogą być następnie zidentyfikowane i wykorzystane przez architektów na całym świecie.
Jest pięć głównych składników tego żywego laboratorium.
Bądź cierpliwy, ponieważ jest trochę techniczny.
Po pierwsze, istnieje system solarny gromadzony przez reflektory paraboliczne, które są następnie przesyłane kanałami, które napędzają zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie.
Zastosowanie generatora zasilanego BioDiesel z odzyskiem ciepła zapewnia energię elektryczną dla całego budynku, a także agregat absorpcji pary wodnej.
Chiller absorpcji pary zapewnia dalsze chłodzenie, ogrzewanie, a także generuje energię.
System ogrzewania i chłodzenia opiera się na energii cieplnej oraz sprzęcie do odzysku ciepła.
Oznacza to, że jest on o wiele bardziej wydajny niż konwekcyjne lub promieniujące urządzenia do chłodzenia / ogrzewania pomieszczeń, które opierają się na konwencjonalnych systemach sprężania pary.
Klimakonwektory instalowane w biurach i salach konferencyjnych w celu cyrkulacji powietrza, w połączeniu z systemami promienników, które wykorzystują rurową wodę ogrzewaną i chłodzoną za pomocą systemów słonecznych i biodiesla, stanowią czwartą część tego budynku.
Strategiczny projekt systemu wentylacyjnego obejmuje ostatni komponent, wykorzystujący system wentylacji oparty na solidnym osuszaczu.
Testy związane z używaniem tego urządzenia obejmują ocenę korzyści wynikających z oddzielenia systemu wentylacji budynku od jego układu chłodzenia / ogrzewania, a także zbadanie innych zagadnień, w tym zalet chłodzenia wodnego przez chłodzenie promiennikowe i konwekcyjne.
Co to wszystko znaczy.
Studenci i wykładowcy w Szkole Architektury zbierają dane na temat wszystkich tych komponentów: jak dobrze działają (tj.
Jakie są ich zalety i wady), zarówno razem, jak i osobno, jak są one efektywne kosztowo.
Nie mniej istotna jest rola projektowania we wdrażaniu tych komponentów.
W rzeczywistości jednym z bardziej udanych aspektów tego żywego laboratorium jest to, jak lekki i przewiewny wygląda z zewnątrz, a także jak czysty i otwarty jest od wewnątrz.
Istotnie, jednym z aspektów projektu było elastyczne wnętrze, które pozwalało nie tylko na łatwe przegrupowanie, ale także na przepływ.
I to na pewno pokazuje.
Mamy nadzieję, że zespół zacznie przedstawiać swoje odkrycia, aby architekci na całym świecie mogli zacząć wdrażać te strategie w szerszym zakresie.
[hasła pokrewne: montaż parapetu zewnętrznego, brico łomża godziny otwarcia, brico kwidzyn ]

Powiązane tematy z artykułem: brico kwidzyn brico łomża godziny otwarcia montaż parapetu zewnętrznego